عروس | لباس عروس | آرایش عروس | عروسی
http://www.retail.ua
http://www.mymebel.kiev.ua
www.mymebel.kiev.ua
دسته بندی عروس برنامه ریزی عروس سفره عقد همه چیز درباره محضر ازدواج
شنبه, 26 اسفند 1391 13:32

همه چیز درباره محضر ازدواج

نوشته شده توسط 
محضر ازدواج محضر ازدواج

هزار و یک کار ریزودرشت است که باید به موقع و درست انجام شود تا بتوانید یک جشن ایده آل بگیرید و همه چیز همان طور که دوست دارید، پیش برود.

بالاخره در زندگی هرکس این یک شب، خیلی اهمیت دارد و همه می خواهند جشنی بگیرند که خاطره اش برای همیشه ماندگار شود. البته لازم نیست بترسید یا نگران شوید. کافی است یک برنامه ریزی کامل داشته باشید و پیش از آن که دست به کار شوید، حساب و کتاب همه چیز را بکنید. قرار عقد و وقت گرفتن از محضرخانه، اجاره سالن، خرید حلقه، انتخاب آینه و شمعدان، سفارش لباس عروس و کت وشلوار داماد، انتخاب آرایشگاه، گل فروشی و آتلیه عکاسی فقط بعضی از کارهایی است که باید در فهرست تان قرار دهید.

برای این که چیزی از قلم نیفتد و در روزهایی که سرتان حسابی شلوغ خواهد بود، چیزی را فراموش نکنید، راهنمایی ای را برای تان آماده کرده ایم و در اینجا اختصاصا به محضر می پردازیم.

● این جا، جایی است که عروسی شما ثبت می شود

برای رفتن به محضر خانه، باید نکاتی را در نظر بگیرید که دانستن هر کدام از آن ها می تواند مراسمی بی دردسر و مناسب شأن خانواده ها را به دنبال داشته باشد.

● از یک ماه قبل به فکر باشید

گام اول را که همه می دانند: انتخاب تاریخی برای روز عقد. اگر تاریخ پیشنهادی مقارن با اعیاد مذهبی یا اتفاقات مهمی باشد، شک نکنید که باید حداقل یک ماه زودتر از محضرخانه وقت بگیرید. مطمئن باشید یک روز مانده به ۱۳ رجب که روز ولادت امیرالمومنین (ع) است یا روز قبل از نیمه شعبان نمی توانید محضر خالی پیدا کنید.

● فقط بزرگ ترها

تعداد مهمانانی که قرار است برای این اتفاق مهم دعوت شوند را یادداشت کنید و به دفترخانه اطلاع دهید. در نظر داشته باشید حضور بزرگان ۲ خانواده کافی است؛ پس لازم نیست همه را با فرزندان در نظر بگیرید. ساعت دقیق برگزاری مراسم را از محضر خانه بپرسید و براساس همین زمان مهمانان تان را دعوت کنید. ممکن است قبل یا بعد از شما خانواده دیگری آنجا مراسم داشته باشند و دیر یا زود رفتن شما ازدحام و بی نظمی ایجاد کند.

● گل فراموش نشود

هرچند در این روز، همه گل هستند ولی یادتان باشد زیبایی عکس ها در کنار یک سبد گل چند برابر می شود. اگر به گل فروشی بگویید گل را برای چه مراسمی می خواهید برای بهترین انتخاب راهنمایی تان می کند.

● هرچقدر پول بدهید آش می خورید

دفترخانه یا به تعبیر عموم محضرخانه ها برای امر مقدسی مثل ازدواج معمولا هزینه تعریف شده ای دریافت می کنند. این هزینه که از طرف سازمان ثبت برای آن ها تعریف می شود مبلغ ثابتی است . البته در دفاتر مختلف و بر اساس خدماتی که به شما ارائه می دهند هزینه های متفاوتی از شما مطالبه می کنند. برای مثال وجود اتاق عقد مجزا، سفره عقدی مفصل یا جزئی، نیروی خدماتی پذیرایی کننده از مهمانان شما، عکاسی و فیلمبرداری و… از جمله خدمات اضافه ای است که در بعضی دفاتر ارائه می شود.

● آینه ای مخصوص شما

آینه و شمعدان و البته در کنار آن قرآن، اصلی ترین و اولین مورد از خرید عروس و داماد به حساب می آید که خیلی از بزرگ ترها پیشنهاد می کنند برای هر عروس و داماد اختصاصی باشد یعنی عروس خانم و آقای داماد حین عقد خودشان را در آینه اختصاصی خودشان ببینند. ما هم اساس این اعتقاد را نمی دانیم، فقط توصیه بزرگ ترهاست.

● کلید های طلایی یک مراسم عقد موفق

۱ یادتان نرود که روز محضر جواب آزمایش های قبل از ازدواج تان را همراه داشته باشید. در ضمن یادتان نرود که اینجا به هیچ عنوان نمی توانید کپی شناسنامه یا شناسنامه پدرتان را ارائه بدهید. اینجا فقط و فقط به اصل شناسنامه نیاز است. یک راه حل ساده برای اینکه دچار مشکل نشوید این است که مدارک مهمی مثل شناسنامه یا جواب آزمایش ها را به خانواده تان بسپارید تا فراموش نشود. معمولا مادرها حواس جمعی دارند.

۲ اگر دوست یا فامیلی دارید که به تازگی ازدواج کرده از او بخواهید عقدنامه اش را به شما امانت بدهد تا با مطالعه دقیق و سر صبر تمام موارد مورد شک و تردید را بخوانید و با مشورت یک کارشناس یا ریش سفیدان آن را درک کنید.

۳ مدرک رسمی عقدتان که همان عقد نامه رسمی است چند روز بعد از عقد آماده می شود پس عجله نکنید و انتظار نداشته باشید همان لحظه آن را تحویل بگیرید.

۴ اگر شرط ویژه ای دارید از قبل به محضردار اعلام کنید تا مورد قانونی نداشته باشد و اگر موردی داشته باشد بتوان آن را رفع و رجوع کرد مثلا اگر مهریه عروس خانم ملک مسکونی است باید مشخصات ثبتی ملک در زمان عقد به محضردار ارائه شود.

۵ بهتر است محضرخانه نزدیک محل سکونت تان را در نظر داشته باشید و از همین مکان برگه معرفی نامه بگیرید.

 

گردآوری توسط گروه عروس

خواندن 5695 دفعه
Body
Background Color
Text Color
Background Image