عروس | لباس عروس | آرایش عروس | عروسی
http://www.retail.ua
http://www.mymebel.kiev.ua
www.mymebel.kiev.ua
یکشنبه, 18 فروردين 1392 13:49

آموزش تزئین میز نامزدی

نوشته شده توسط 
آموزش تزئین میز نامزدی آموزش تزئین میز نامزدی

چگونگي چيدمان ميز نامزدي بستگي به ميزان فضايي دارد كه در اختيار داريد، ولي بهتر است در همان فضا از تعداد بيشتري ميز با ارتفاع گوناگون در كنار هم استفاده كنيد. اختلاف سطح، كار شما را زيباتر مي‌كند. بهتر است از گل و شمع در طرح‌هاي گوناگون به ميزان بيشتري استفاده كنيد. هميشه سعي كنيد ازپارچه‌اي به رنگ سفيد يا نباتي براي زمينه كار استفاده كنيد.

 

سپس رنگي دلخواه را انتخاب كنيد و آن را به‌عنوان رنگ غالب كار خود در نظر بگيريد. سپس مي‌توانيد از رنگ‌هاي مكمل با رنگ اصلي استفاده كنيد. اگر فضايتان كوچك است از رنگ‌هاي تند و طرح‌هاي شلوغ بپرهيزيد. استفاده از آينه با برش‌هايي به شكل دايره يا مربع و قرار دادن شمع روي آنها بسيار مناسب است،

زيرا با روشن كردن شمع‌ها تلالو آنها دو چندان مي‌شود. استفاده از ظروف بلوري و شيشه‌اي نيز مناسب‌تر است. شمع‌هاي زيبايي با طرح‌هاي متنوع در بازار موجود است كه مي‌توانيد از آنها استفاده كنيد، ولي طبيعتا هزينه زيادي در پي خواهد داشت. شمع‌ها را مي‌توانيد خودتان درست كنيد يا شمع‌هاي ساده را از بيرون تهيه كرده و بعد خودتان آن را تزيين كنيد. با توجه به اين‌كه بيشتركار براي ميز نامزدي با گل و شمع خواهد بود به آموزش چگونگي چيدمان و تزيين آنها به طرق مختلف خواهيم پرداخت.

1- مي‌توانيد براي تزيين شمع‌هاي ساده از پونزهاي تزييني طلايي يا نقره‌اي استفاده كنيد. هر چه شمع شما قطورتر باشد اين كار راحت‌تر و زيباتر خواهد بود. ابتدا تصميم بگيريد كه علاقه‌مند هستيد چه طرحي روي شمع ايجاد كنيد سپس با استفاده از خط‌كش محل مناسب را علامت‌گذاري كنيد و به آرامي پونزها را در شمع فرو ببريد و دقت كنيد كه محل فروبردن پونزها درست باشد، چرا كه اين كار را به دفعات نمي‌توانيد انجام دهيد. حتما از پونزهايي استفاده كنيد كه سوزن آنها نازك و كوتاه باشد تا شمع شما ترك نخورد.

2ـ راه دوم، تزيين با گوش ماهي است. براي اين كار ابتدا حدود دو سوم شمع را از پايين لايه نازكي چسب چوب بماليد. سپس گل خشك خرد شده يا خزه را روي شمع بچسبانيد و كمي زمان بدهيد تا خشك شود. سپس گوش ماهي‌ها را روي خزه‌ها بچسبانيد و لابه لاي آن نيز دانه‌هاي مرواريد كار كنيد. اگر به اين تزيين علاقه‌مند هستيد، مي‌توانيد كل ميز نامزدي را با اشكال مختلف صدف و مرجان دريايي تزيين كنيد. صدف‌هاي بزرگي در بازار موجود است كه مي‌توانيد با توجه به شكلشان در آنها گل آرايي انجام دهيد يا خوشه‌هاي نقل و نبات داخل آنها بگذاريد. رشته‌هاي مرواريد نيز با سايزهاي مختلف براي اين كار مناسب است.

3- مي‌توانيد براي ايجاد طرح روي شمع از شابلون‌هاي گوناگون استفاده كنيد. ابتدا شابلون را با يك دست كاملا روي شمع محكم نگه داريد و با يك قلم‌مو داخل طرح را با چسب چوب آغشته كنيد. چسب نبايد زياد باشد همان‌قدر كه محل مرطوب شود كفايت مي‌كند. سپس با نوك قاشق چايخوري كمي اكليل برداريد و آرام آرام داخل طرح را با آن پوشش دهيد. توجه داشته باشيد كه در تمام اين مدت همچنان شابلون را محكم نگه داشته‌ايد. به شكلي كه اكليل به ديگر نقاط شمع نرسد، خيلي آرام شمع را برگردانيد و اكليل‌هاي اضافي را خالي كنيد. حالا شابلون را برداريد.اين كار را مي‌توانيد با انواع سنگ‌هاي تزييني هم انجام دهيد. اگر كار با اكليل برايتان مشكل است، پودر اكليل را با مقدار خيلي كمي روغن جلا مخلوط كنيد و با قلم‌مو روي طرح بزنيد و سپس شابلون را برداريد.

4ـ‌ برچسب‌هايي را كه اشعار زيبايي با مضمون جشن و سرور دارند نيز به كار ببريد و از فونت‌هاي ريز آن استفاده كنيد و با دقت آنهارا روي شمع بچسبانيد.

5- مي‌توانيد در يك ظرف بزرگ و مناسب شن‌هاي تزييني كه به رنگ‌ها و اشكال مختلف موجود است، بريزيد و تعداد زيادي شمع با ابعاد گوناگون داخل ظرف بچينيد و كنار ظرف را با چند عدد گل تزيين كنيد.

6- امروزه گلدان‌هاي شيشه‌اي ساده با ابعاد گوناگون بسيار يافت مي‌شود. مي‌توانيد در داخل آنها شمع قرار دهيد. مي‌توانيد در كف آنها ابتدا سنگ‌هاي تزييني بريزيد و سپس شمع را روي آنها قرار دهيد. همچنين مي‌توانيد يك لايه شن رنگي ريخته شمع را در آن فرو ببريد و سپس دو يا سه لايه شن با رنگ‌هاي مختلف لايه لايه روي هم بريزيد يا داخل گلدان‌ها آب بريزيد و از شمع روي آب استفاده كنيد. در داخل آب مي‌توانيد از برگ‌هاي سبز شاخه‌هاي بلند گل مرواريد با اشكال مختلف يا سنگ​هاي تزييني استفاده كنيد. در صورت تمايل مي‌توانيد آب گلدان را با كمي رنگ پودري به رنگ دلخواه درآوريد. براي شمع روي آب بايد از شمع‌هاي سبك يا وارمر استفاده كنيد. همچنين مي‌توانيد در ظروف زيبا كه دهنه گشادي دارند، آب بريزيد و گل يا شمع يا هر دو را با هم روي آب بگذاريد.

7ـ همچنين مي‌توانيد كل بدنه شمع را با گل‌هاي ريز و متوسط و با استفاده ازچسب حرارتي پوشش دهيد يا يك روبان پهن به دورشمع ببنديد و يك طرف آن را با گل و روبان‌هاي باريك‌تر تزيين كنيد.

8- مي‌توانيد شمع‌ها را داخل انواع شمعدان قرار دهيد. شمعدان‌هايي از جنس گچ يا رزين در بازار موجود است. آنها را به صورت خام تهيه كنيد و خودتان با استفاده از رنگ يا اسپري به رنگ دلخواه در بياوريد. همچنين مي‌توانيد از ليوان‌‌هاي پايه‌دار كريستالي هم استفاده كنيد. آنها را برعكس كنيد تا دهنه آن روي زمين قرار بگيرد، سپس روي پايه آن شمع را قرار دهيد. حتي مي‌توانيد با گل و روبان پايه ليوان‌‌ها را تزيين كنيد. اگر ليوان‌هايتان برش كمي دارند و داخل آنها ديده مي‌شود مي‌توانيد داخل ليوان‌ از گل يا گليرگ هم استفاده كنيد.

9- شما با صرف هزينه و وقت شمع‌هاي تزييني زيبايي آماده مي‌كنيد، ولي هنگام سوختن شمع، هم زحمت شما از بين خواهد رفت و هم در اثر سوختن موادي كه براي تزيين استفاده مي‌كنيد بوي نامطبوعي توليد مي‌شود. بنابراين مي‌توانيد قسمت بالاي شمع كه فتيله قرار دارد با چاقو به اندازه يك شمع وارمر خالي كنيد و داخل آن شمع وارمر قرار دهيد. اين كار باعث مي‌شود با تعويض شمع وارمر بارها و بارها بتوانيد از شمع تزيين شده خود استفاده كنيد.

10- مي‌توانيد شمع را داخل گلدان‌هاي متوسط قرار دهيد و يك تور پهن را به دور كمر گلدان بچسبانيد و سپس در وسط تور يك رديف روبان چسبانده و پاپيون بزنيد و در وسط پاپيون يك گل از سنگ‌هاي شيشه‌اي بچسبانيد. اگرتور پهن در اختيار نداريد مي‌توانيد دو يا سه رديف تور باريك را به هم وصل كنيد و سپس استفاده كنيد.

11ـ شمع را به تنهايي يا داخل گلدان شيشه‌اي يا مردنگي در محل مورد نظر قرار دهيد. سپس دورتادور آن را با گل تزيين كنيد.

12- اسفنج گل آرايي را پس از خيساندن به شكل مكعب ببريد و سپس زواياي آن را با چاقو يا قيچي صاف كنيد. از گل‌هاي ريز پر گلبرگ كه ساقه‌هاي محكمي دارند (مانند ميخك مينياتوري) استفاده كنيد. ساقه‌هاي آنها را كوتاه كنيد و گل‌ها را به شكل متراكم در اسفنج فرو كنيد به صورتي كه غير از كف اسفنج بقيه قسمت‌هاي آن از گل پوشيده شود. سپس اين توپ گل را روي دهنه يك گلدان شيشه‌اي بلند قرار دهيد. بديهي است كه اندازه اسفنج شما بايد بزرگ‌تر از دهنه گلدان باشد كه به داخل آن نيفتد. داخل گلدان شيشه‌اي را مي‌توانيد آب رنگي روي گلبرگ سنگ‌هاي تزييني و... بريزيد.

13ـ اگر چوب به صورت كنده‌هايي با اندازه متوسط در اختيار داريد مي‌توانيد آنها را با ارتفاع‌هاي گوناگون برش دهيد و سپس با كمك اره يا مته روي آنها دايره‌هايي به قطر شمع وارمر به تعداد ايجاد كنيد و در آنها شمع وارمر قرار دهيد. كنده‌ها را مي‌توانيد با كمك اسپري به رنگ دلخواه دربياوريد.

14ـ حتي كيك نامزدي را هم خودتان مي‌توانيد گل آرايي كنيد. فقط به ياد داشته باشيد براي تزيين آن بايد بسيار دقت كنيد چون فقط يكبار مي‌توانيد تصميم بگيريد كه يك گل را بايد در كجا قرار دهيد. از گل‌هاي مناسب استفاده كنيد، ابتدا گل‌هاي درشت و سپس گل‌هاي ريز. از برگ‌هاي سبز استفاده نكنيد.

فقط در انتهاي گل آرايي با مقدار كمي گردي فضاي بين گل‌ها را پر كنيد. اگر مايليد از گل‌هاي ريسه‌اي مانند اركيده ريسه‌اي براي تزيين استفاده كنيد. گل‌آرايي را در لبه كناري كيك انجام دهيد تا قسمتي از گل از كنار كيك آويزان باشد. اگر كيك چند طبقه است، گل‌آرايي هر طبقه را در جهت مخالف طبقه قبلي انجام دهيد.

خواندن 7529 دفعه
Body
Background Color
Text Color
Background Image