عروس | لباس عروس | آرایش عروس | عروسی
http://www.retail.ua
http://www.mymebel.kiev.ua
www.mymebel.kiev.ua
یکشنبه, 20 اسفند 1391 10:52

راهنمای خرید LCD و LED

نوشته شده توسط 
راهنمای خرید LCD  و LED راهنمای خرید LCD و LED

يكي از تفريحات روزهاي تعطيلي نشستن پاي تلويزيون است اگر مي‌خواهيد يك تلويزيون جديد به خانه ببريد اين راهنما را از دست ندهيد

تماشا كردن فيلم،‌ سريال، كارتون و فوتبال در تلويزيون‌هاي LCDو LED‌بسيار لذت‌بخش است به‌خصوص اگر تلويزيون شما 46اينچ هم باشد! اگر مي‌خواهيد تعطيلات نوروز را در خانه باشيد بهترين راه براي سرگرم ماندن يك LCDيا LEDاست كه شما را تمام روز پاي تلويزيون بنشاند؛ آنقدر كه حتي از مهماني‌بازي‌هاي عيد هم منصرف‌تان كند! تنها پاي تلويزيون نشستن هم نيست؛ بازي كردن با بازي‌هاي كامپيوتري و كنسول‌هاي بازي در اين تلويزيون‌ها هم لذت‌بخش‌ترين تفريحي است كه مي‌توانيد در خانه با آن‌ سرگرم شويد؛ پس اگر قصد خريد داريد مي‌توانيد اطلاعات لازم را با خواندن اين گزارش به دست آوريد.

 

اينچ تا اينچ اندازه!


بازار تلويزيون‌هاي LEDو LCDاين روزها آنقدر گرم است كه ديگر كمتر كسي سراغ تلويزيون‌هاي قديمي را مي‌گيرد حتي با وجود تفاوت قيمت‌ محسوس آن‌ها. از اين قرار، 70درصد محبوبيت اين تلويزيون‌ها به دليل اندازه‌ و ابعاد آن‌هاست. لذت ديدن تصوير در ابعاد بزرگ در كنار آسيب‌هاي كمتر چشمي باعث شده اقبال مردم نسبت به اين تلويزيون‌هاي LCDو اخيرا LEDبيشتر از هميشه باشد. LCD‌ها از  ابعاد 22 و 24 اينچ توليد شده‌اند و اين تنوع اندازه تا 46 اينچ كه بزرگ‌ترين سايز است هم مي‌رسد! اما LEDبه علت زياد بودن نورهاي لامپ تصوير آن از 32اينچ شروع شده و تا 46 اينچ هم وجود دارد كه كيفيت و هواداران بيشتري نسبت به LCDپيدا كرده است.

 

سامسونگ يا ال جي مسئله اين است


در ميان برندهاي شناخته شده توليد لوازم خانگي به نظر مي‌رسد، فعلا برندهاي سامسونگ و ال‌جي پيشتاز هستند. پاي اين پيشتازي و محبوبيت به تلويزيون‌هاي LCDو LEDهم كشيده شده به طوري كه اين برند بيشترين توليد و بيشترين فروش را در بازار LEDو LCDدارد البته برندهاي معروف و محبوب ديگري مثل سوني و پاناسونيك هم هستند كه در زمينه توليد تلويزيون‌هاي خانگي پيشتازند و فروش بالا و نمايندگي‌هاي بسيار متعددي هم در كشور ما دارند اما در بازار ايران فعلا ال‌جي و سامسونگ بيشترين فروش و بيشترين هوادار را در ميان تلويزيون‌هاي خانگي به دست آورده‌اند.

 

برندهاي محبوب ايراني


برندهايي مثل صنام، شهاب و اوسان از بهترين برندهاي ايراني هستند و درميان آن‌ها اوسان توانسته توجه و طرفداران بيشتري را براي خودش جذب كند اما به گفته فروشندگان و دست‌اندركاران اين صنف، اين برندها با وجود قيمت‌هاي بسيار مناسب‌شان از نظر آمار فروش قابل قياس با برندهاي خارجي نيستند. آمار فروش پايين اين تلويزيون‌ها مي‌تواند به دليل زمان كوتاه‌تر ضمانتنامه‌هاي آن‌ها نسبت به برندهاي خارجي و شايد تفاوت عمده كيفيت‌ آن‌ها باشد. به هر ترتيب اگر خيال داريد روي برندهاي ايراني سرمايه‌گذاري كنيد بد نيست بدانيد آمار فروش نشان داده LCDهاي با توليد اوسان توانسته‌اند در ميان برندهاي ايراني بازار قابل توجه‌تري را به خودشان اختصاص بدهند. برندهاي ايراني فعلا تا توليد LCDپيش رفته‌ و توليد LE‌ها را  هنوز به دست نگرفته‌اند.

 

LEDبخريم يا LCD؟!


با توجه به آمار خريد متوسط در پاساژها و مغازه‌ها مي‌توان اين نتيجه را گرفت كه LEDها بسيار محبوب‌تر از LCDها هستند. اما چرا؟ كيفيت بالا باعث شده با يك بار ديدن يك فيلم يا سريال يا حتي ديدن يك پيام بازرگاني در LEDذهن شما دور LCD‌هاي قديمي را خط بكشد! استفاده از لامپ‌هاي مخصوص به عنوان لامپ تصوير در اين تلويزيون‌ها يكي از دلايل اين تفاوت كيفيت قابل توجه است. كيفيت تصوير بالا، صداي بسيار واضح و عمر بسيار طولاني اين تلويزيون‌ها را به مراتب پرطرفدارتر از LCD‌ها كرده است. حتي آپشن‌هاي اين تلويزيون‌ها هم از LCDها بيشتر هستند زيرا بسيار ساده‌تر مي‌توان با آن كار كرد. صفحه كليدهاي روي خود تلويزيون‌هاي LEDبيشتر لمسي بوده و همين نظر مشتريان را به خود جلب مي‌كند. كنترل از راه دور LEDها از نوع (superInferasis) بوده و بسيار دقيق‌تر و قوي‌تر از بقيه مدل‌هاست. البته اين نكته هم قابل ذكر است كه عمر LCDها در حالت استاندارد 30هزار ساعت است اما LEDها 100هزار ساعت.

دونکته مهم در خرید

كنتراست چيست؟

كنتراست به عبارت ساده ميزان تفاوت بين روشن‌ترين و تاريك‌ترين رنگ است كه صفحه نمايش قادر به نمايش آن است. هر چه اين مقدار بيشتر باشد تلويزيون توانايي نمايش سطح رنگ بيشتر و تصاوير شفاف‌تري را دارد.

 
به ورودي‌ها دقت كنيد

داشتن مجموعه ورودي‌هاي كامل به شما اطمينان مي‌دهد هر دستگاهي را هر چند قديمي يا جديد مي‌توانيد به تلويزيون خود متصل كنيد. دستگاه‌هاي جديد و كنسول‌هاي بازي از ورودHDMI براي انتقال اطلاعات بهره‌مند هستند بنابراين سعي كنيد تلويزيوني كه مي‌خريد حداقل 2 وروديHDMI داشته باشد. اگر هم برخي اوقات مي‌خواهيد كامپيوتر خود را به تلويزيون وصل كنيد داشتن ورودي DVI ياVGA به شما كمك مي‌كند. وجود اسلات كارت‌هاي حافظه و پورتUSB هم مي‌تواند بسيار مفيد باشد.

 

خوب دقت كنيد


دقت بسيار روي مارك و ضمانتنامه تلويزيون‌ها ضروري است زيرا از اين كالاها به علت فروش بالا، تقلبي و بدلي هم توليد شده كه حتي يك‌پنجم كيفيت و عمر برندهاي اصل را هم ندارد ولي به راحتي آن‌ها را به‌جاي برندهاي معروف مي‌فروشند. براي پيشگيري از افتادن در اين دام بيشتر سعي كنيد از مراكز فروش و نمايندگي‌هاي معتبر سراغ تلويزيون دلخواه‌تان را بگيريد.

 


به گفته فروشندگان و دست‌اندركاران اين صنف، برندهاي ايراني  با وجود قيمت‌هاي بسيار مناسب‌شان از نظر آمار فروش قابل قياس با برندهاي خارجي نيستند. آمار فروش پايين اين تلويزيون‌ها مي‌تواند به دليل زمان كوتاه‌تر ضمانتنامه‌هاي آن‌ها نسبت به برندهاي خارجي و شايد تفاوت عمده كيفيت‌ آن‌ها باشد


برخي از فروشندگان معتقدند كه كيفيت رنگ LEDهاي پاناسونيك از نمونه‌هاي مشابه بهتر است.


بزرگ‌ترين و بهترين قابليت LCDها ضبط تصاوير زنده است.

 

اتاقي براي تلويزيون!


ابعاد تلويزيون انتخابي شما رابطه مستقيمي با اتاقي كه براي آن انتخاب مي‌كنيد دارد. از نظر كارشناسان طراحي داخلي بهتر است براي اتاق‌هاي 15 ،24 و 26 متري از تلويزيون‌هاي 32 تا 42 اينچي استفاده كنيد اما براي اتاق‌هايي با مساحتي بيش از 26 متر بهتر است از تلويزيون‌هاي بالاي 42 اينچ استفاده كنيد. با اين حال انتخاب اندازه تلويزيون بسيار سليقه‌اي است. تلويزيون شما در هر ابعادي كه باشد براي نصب آن بايد اين نكته را در نظر بگيريد كه ارتفاع آن از سطح زمين بايد با چشمان شما زاويه 90درجه بسازد و كاملا در راستاي مسير ديدتان باشد، چه شما نشسته‌ايد و چه ايستاده، چه تلويزيون روي ديوار باشد و چه روي زمين!

 

هم كيفيت هم خدمات پس از فروش


از قرار اين روزها‌ برند سامسونگ در مقايسه با برندهاي شناخته شده‌اي مثل سوني و ال‌جي كمي بيشتر بازار را در دست گرفته است. LCD‌هاي سامسونگ از Nano piuelبراي لامپ تصويرهاي خود استفاده مي‌كند و اين نوع LEDها به علت بسيار بودن ذرات ريز منشا نور كه همان Pixelگفته مي‌شود كيفيت بالايي از نور،‌ رنگ و تصوير را در اختيار شما قرار مي‌دهد. يكي ديگر از برتري‌هاي برند سامسونگ نسبت به ال‌جي و پاناسونيك اين است كه وقتي مدل تازه‌اي توليد مي‌شود تمام قابليت‌هاي مدل قبلي را دارد و قابليت جديدي هم به آن اضافه مي‌شود اما نمي‌توان از كنار خدمات پس از فروش ال‌جي هم بي‌تفاوت گذشت؛ LCD‌هاي ال‌جي نسبت به ساير برندها از خدمات پس‌ از فروش بالاتري برخوردارند؛ نصب رايگان تلويزيون روي ديوار و يك سال ضمانتنامه گلديران از جمله خدمات پس از فروش اين برند است!

 

گردآوری توسط گروه عروس

خواندن 1547 دفعه
Body
Background Color
Text Color
Background Image