عروس | لباس عروس | آرایش عروس | عروسی
http://www.retail.ua
http://www.mymebel.kiev.ua
www.mymebel.kiev.ua
شنبه, 26 اسفند 1391 14:18

مهم ترین نکات در هنگام خرید طلا

نوشته شده توسط 
مهم ترین نکات درهنگام خرید طلا مهم ترین نکات درهنگام خرید طلا

نمی توانید انکار کنید که غیر از طلا چیز دیگری بتواند یک خانم را به وجد بیاورد. مهم ترین نکاتی که در خرید طلا برای همسرتان، می تواند به شما کمک کند را دراینجا بخوانید.

 

 بهترین طلا برای ایرانی ها طلای 18 عیار است.


یک سوالی که خیلی وقت ها مشتریان از طلافروش ها می پرسند این است که عیار طلایی که می خریم چقدر باشد؟ درباره طلا و عیارش چیزی که وجود دارد و شاید شما از آن اطلاع نداشته باشید این است که پایین ترین عیار طلا، یک عیار است و بالاترین آن 24 عیار. اما اگر قرار باشد بگوییم بهترین نوع عیار برای خرید ایرانی ها چیست؟ جواب چیزی نیست غیر از طلای 18 عیار.
 
طلای دست دوم را از قفل آن بشناسید.


بازار طلاهای دست دوم مدت هاست که داغ است؛ تشخیص طلای دست اول و دست دوم شاید تا حدودی مشکل باشد. ساده ترین راه برای این که دست دوم بودن طلا را تشخیص بدهید، یک نگاه به ظاهر آن، به خصوص به قفل و بندی است که در آن به کار رفته. در طلای دست دوم، این قسمت ها در مقایسه با بخش های دیگر کمتر براق اند و به خاطر استفاده هایی که از طلا شده، خش هایی هم در این بخش ها دیده می شود.

انواع سنگ هاي قيمتي:

 

در شرايط مساوي (از لحاظ خلوص ، شکل ، اندازه و کيفيت سنگ) ، قيمت سنگها را به ترتيب زير تخمين بزنيد از زياد به کم:
1.الماس (به اسم رايج برليان)
2.- زمرد (سبز)
3.ياقوت سرخ
4.ياقوت کبود (آبي- مشکي)
5.توپاز (آبي آسماني- طلايي)
6.فيروزه
7.عقيق

سنگ فیروزه را فراموش نکنید.


اگر جزو آن دسته از کسانی هستید که طرفدار سنگ های قیمتی هستند و البته نمی خواهند هزینه گزافی بابت خریدشان بپردازند، توصیه می کنیم جواهری بخرید که در آن، از سنگ فیروزه نیشابور استفاده شده باشد. فیروزه با وجود اینکه در ایران قیمت مناسبی دارد، یکی از شناخته شده ترین و البته قیمتی ترین سنگ های تزئینی در دنیاست.

 

طلای 24 عیار دروغ است.


تحت هیچ شرایطی فریب چیزی به اسم طلای 24 عیار را نخورید. تنها طلایی که 24 عیار خالص است، شمش طلاست و به خاطر اینکه شمش فلز نرمی است، نمی شود به تنهایی از آن زیورآلات ساخت. سازندگان طلا برای اینکه آن را به زیورآلات تبدیل کنند، مس و نقره به آن اضافه می کنند تا با پایین آمدن عیار، قابل ساخت باشد.
 
چگونه طلا را از نقره و پلاتین تشخیص دهید؟

 

تشخیص طلا از نقره و پلاتین کار راحتی است. بر اساس یک اصل کلی، بیشتر طلاها با حرف انگلیسیK در کنار عددی که نشان دهنده عیار آن است، بارگذاری می شوند. نقره ها را با علامت بیضی، مهر می کنند و پلاتین هم با حروفPT مشخص می شود، به خاطر همین برای تشخیص این تفاوت کار سختی ندارید.


 
پیشنهاد مابه شما : طلای یزد


یکی از سوال هایی که برای بیشتر خریداران طلا پیش می آید، این است که طلای ایتالیایی چقدر بهتر از زیورآلاتی است که در ایران ساخته می شود؟ تمام کسانی که دراین حوزه حضور داشته اند ، می گویند که اگر موقع خرید بر سر کشور سازنده تردید دارید، همه چیز را فراموش کنید و طلای یزدی بخرید. طلای یزد در مقایسه با زیورآلات کشورهایی مثل ایتالیا و هند، ویژگی های خاص خودش را دارد. معروف ترین طلای ایران برای یزد است که در بیشتر مواقع با مرواریدهای خاویاری تزئین می شود و طرفداران خارجی خیلی زیادی هم دارد

رنگ طلا

طلای زرد وسفید (منظورمان پلاتین نیست)هر دو بعد از مدتی رنگشان رفته وزرد کمرنگ می شوند که باید آبکاری کنید اما پیشنهاد ما به شما اینست که رنگ طلا یتان رنگ طلای خام باشد (زرد کمرنگ) بسیار شیک وخاص است.

 

گردآوری توسط گروه عروس
 

 

خواندن 4253 دفعه
Body
Background Color
Text Color
Background Image