ماه عسل http://arus.ir Fri, 19 Jul 2019 17:41:22 +0430 MYOB fa-ir ماه عسل رویایی در جزیره شگفت انگیز نرماندی فرانسه http://arus.ir/عروس/ماه-عسل/item/904-ماه-عسل-رویایی-در-جزیره-شگفت-انگیز-نرماندی-فرانسه.html http://arus.ir/عروس/ماه-عسل/item/904-ماه-عسل-رویایی-در-جزیره-شگفت-انگیز-نرماندی-فرانسه.html ماه عسل رویایی در جزیره شگفت انگیز نرماندی فرانسه

جزیره سنگی Mont Saint Michel located در فرانسه که اولین ساختمان آن در سال ۷۰۹ میلادی بنا نهاده هم کانون به عنوان یکی از جاذبه های توریستی آن کشور شناخته می شود. قطر جزیره یک کیلومتر و ارتفاع آن از سطح دریا ۹۲ متر است.جمعیت شهر ۸۰ نفر است که ۵۰ نفر آنان دیرنشین هستند

.این جزیره که در قرن 8 میلادی بنا شده دارای استحکامات نظامی محکمی بوده و ترکیب ساختاری آن نمونه ای از جامعه فئودالی آن زمان در فرانسه را به تصویر می کشد.

مونت سنت میشل یکی از نمادهای فرانسه بوده و به عنوان میراث یونسکو بیش از 3 میلیون بازدید کننده در سال به خود اختصاص داده است.

در بالا صومعه، در پایین تر صاحبان کسب و کار مثل مغازه داران، و در پایین تر ماهیگیران و کشاورزان خانه داشته و زندگی می کردند.

این هفته بالا امدن آب دریا باعث شد بعد از 134 سال اطراف این جزیره را کاملا آب فرا گیرد.

گردآوری توسط گروه عروس

]]>
amnt142@gmail.com (عروس خانم) ماه عسل Thu, 10 May 2018 03:03:11 +0430
جزیره سنتورینی - یونان http://arus.ir/عروس/ماه-عسل/item/853-جزیره-سنتورینی-یونان.html http://arus.ir/عروس/ماه-عسل/item/853-جزیره-سنتورینی-یونان.html ماه عسل یونان

جزیره ی آتشفشانی سانتورینی جزیره ای کاملا منحصر بفرد است که در بین جزایر یونان ، میتوان گفت از نظر زیبایی رهبری بی همتاست . در حدود 6500 متر از سواحل جنوب شرقی  این جزیره ی یونانی از پودر شن ، ماسه سیاه و سفید پوشیده شده است  این وضعیت سنتورینی را از دیر جزایر یونان مستثنی میسازد.

سواحل این جزیره در تابستان جدای از حمام لذت بخش آفتاب  سر ظهر (مناسب کسانی است که علاقه مندند پوست خود را برنزه کننده ) که به شما پیشنهادش میکنیم ، دارای شن و ماسه هایی بسیار داغ و سوزاننده است و ما امیدواریم شما با خود حتما وسایلی نظیر چتر ، کفش محافظ ، حوله ، صندلی و...را همراه سازید .

همچنین امیدواریم  از ورزشهایی نظیر جت اسکی  ، قایق رانی در نوار مرزی –رستوران ها ، کافه ها ، هتل هایی که سرویس های مخصوص عروس را ارائه میدهند لذت ببرید.

تعدادی از تصاویر سنتورینی را باهم میبینیم.

ماه عسل یونان

 

ماه عسل جزیره سنتورینی

 

ماه عسل

 

ماه عسل یونان

 

ماه عسل یونان

 

ماه عسل یونان

 

ماه عسل

 

 

 

منبع اطلاعات : سایت travel.usnew.com

]]>
amnt142@gmail.com (عروس خانم) ماه عسل Thu, 10 May 2018 03:03:16 +0430
برنامه ریزی برای مهمترین سفر عمرتان : ماه عسل http://arus.ir/عروس/ماه-عسل/item/835-برنامه-ریزی-برای-مهمترین-سفر-عمرتان-ماه-عسل.html http://arus.ir/عروس/ماه-عسل/item/835-برنامه-ریزی-برای-مهمترین-سفر-عمرتان-ماه-عسل.html ماه عسل

تاریخچه ی ماه عسل :

یک نظریه بر این است که ماه عسل از فرهنگ بابل باستان نشات گرفته است. در گذشته در سرزمین بابل رسم بود، که تازه عروس و تازه داماد تا 1 ماه بعد از عروسی‌شان نوعی نوشیدنی تهیه شده از عسل را به میمنت شادی پیوندشان می‌نوشیدند. جالب است بدانید،

(در سال 1552 میلادی واژه ماه‌عسل نخستین بار در کتاب ریچارد هولوتRichard Huloet معنی شد. دراین کتاب آمده است؛ ماه عسل واژه‌ای کنایه‌آمیز از عشق جاری و بی‌پایان همسران است و به تکامل قرص ماه در یک ماه سال تشبیه شده است. )

از طرفی می‌گویند در قرن 19 تازه عروس و داماد‌های بریتانیایی بعد از مراسم ازدواج‌شان عازم سفری به نام « تور عروسی» می‌شدند. این سفر گاها به همراه خانواده‌ یا دوستان عروس و داماد بود و طی آن عروس و داماد به دیدار فامیل و آشنایانی که نتوانسته‌ بودند در جشن عروسی آنها شرکت کنند می‌رفتند. این رسم خیلی زود به سایر کشور هم سرایت کرد و در اقضی نقاط دنیا جا افتاد.

قبل عروسی   برای ماه‌عسل برنامه‌ریزی کنید

معمولا رسم بر این است که  چند روز بعد از عروسی عروس و داماد عازم ماه عسل شوند. دراینصورت بدین شیوه عمل کنید :
شش ماه قبل : بودجه سفرتان را تعیین کنید و در مورد برنامه‌هایی که می‌توانید در ماه عسل‌تان داشته باشید تحقیق کنید.مقصد سفر خود را تعیین کنید و برای پاسپورت‌تان و ویزای مقصدتان برنامه‌ریزی کنید.

سه ماه قبل : بلیط و هتل را رزرو کنید.اطلاعات مقصد و آنچه باید در مورد جاذبه‌های توریستی بدانید را جمع‌آوری کنید و اگر انگلیسی‌تان خوب نیست کتابچه جملات کلیدی آن کشور را تهیه کرده و عبارت مهم را بیاموزید.
یک ماه قبل:   چمدان، دوربین و هر آنچه برای‌ سفرتان احتیاج دارید را بخرید.به پزشک‌تان سری بزنید وچکاپ بدهید؛ فهرست اسباب سفرتان را هم یادداشت کنید.
یک هفته قبل:چمدان‌تان راببندید، بلیط، پاسپورت و ویزا‌ی‌تان را چک کنید که خطایی نداشته باشند.

 

تعیین بودجه ی سفر:

* ماه عسل برای عده‌ای در حد بیرون زدن از شهر و اقامتی ماجراجویانه در کیسه خواب یا چادر،

* برای عده‌ای یک سفر پر از خوش‌گذرانی و خوراکی‌های خوشمزه در هتلی شیک

*و برای عده‌ای مهم‌ترین سفر زندگی است تاحدی که بعضی‌ها حاضراند جشن عروسی نداشته باشند اما یک سفر رویایی و لوکس دو نفره بروند.
با توجه به فهرست زیر انتخاب کنید :


تا  مبلغ1 میلیون تومان:می‌توانید در شهرهای ایران ماه‌عسلی خاطره‌انگیز داشته‌ باشید
تا مبلغ 5 میلیون تومان: کشورهای همسایه از قبیل امارات، ترکیه، آذربایجان، ارمنستان، ترکمنستان، تاجیکستان،ازبکستان و هند می‌توانند با توجه به بودجه شما گزینه های خوبی باشند.
تا مبلغ 10 میلیون تومان:چین، مالزی، تایلند، اندونزی، فیلیپین، ویتنام، بلغارستان برای یک ماه عسل متوسط مناسب‌اند.
تا مبلغ 20 میلیون تومان: اگر دوست دارید در اولین سفر مشترک‌تان یک کشور پر از اماکن دیدنی و کمی گران را زیر پا بگذارید می‌توانید روسیه، مصرو کشورهای شرق اروپا را انتخاب کنید.
تا مبلغ 50 میلیون تومان:کشورهای غرب اروپا، امریکا، کانادا، ژاپن، کره جنوبی، استرالیا،امریکای جنوبی،افریقای جنوبی برای یک ماه عسل متفاوت مناسب‌اند.

ما به شما پیشنهاد میکنیم :
از همین الآن که نامزد هستید

1-   فکرهای‌تان را روی هم بریزید که ماه عسل رویایی خود را همیشه چطور در نظر گرفته بوده‌اید. می‌توانید تمام آن کارها یا تجاربی که همیشه در ذهن پرورانده بودید را روی کاغذ بنویسید،

2-   قیمت آنها را از آژانس‌ها، اینترنت و آشنایان بپرسید و در نهایت با بودجه‌تان مقایسه کنید. اگر بودجه‌تان از جمع هزینه‌ها کمتر است مجبورید یا برخی گزینه‌ها را حذف کنید یا انواع ارزان‌تر آنها را به جای ایده‌های خود در نظر بگیرید.

و ازین سفر رویایی و تکرار نشدنی لذت ببرید.

 

]]>
amnt142@gmail.com (عروس خانم) ماه عسل Thu, 10 May 2018 03:03:18 +0430
جاذبه های منحصر به فرد نوشهر http://arus.ir/عروس/ماه-عسل/item/741-جاذبه-های-منحصر-به-فرد-نوشهر.html http://arus.ir/عروس/ماه-عسل/item/741-جاذبه-های-منحصر-به-فرد-نوشهر.html جاذبه های منحصر به فرد نوشهر

دیوچشمه جلوه‌ای از جاذبه‌های طبیعی و منحصربه فرد در دامنه کوه‌های سربه فلک کشیده البرز در فاصله‌ی 55 کیلومتری جنوب شرقی نوشهر در روستای«آستانکرود» بخش ییلاقی و کوهستانی کجور است که سالانه پذیرای شمار فراوانی از طبیعت‌گردان و گردشگران است.

]]>
arusiran@gmail.com (عروس) ماه عسل Thu, 10 May 2018 03:03:07 +0430
برای ماه عسل گرجستان را انتخاب کردید!!! http://arus.ir/عروس/ماه-عسل/item/738-برای-ماه-عسل-گرجستان-را-انتخاب-کردید.html http://arus.ir/عروس/ماه-عسل/item/738-برای-ماه-عسل-گرجستان-را-انتخاب-کردید.html  برای ماه عسل گرجستان را انتخاب کردید!!!

گرجستان کشوری است در شرق دریای سیاه و یکی از دیدنی تر ین و زیباترین مناطق جهان محسوب می شود.

]]>
arusiran@gmail.com (عروس) ماه عسل Thu, 10 May 2018 03:03:07 +0430
جاذبه های گردشگری بارسلون برای ماه عسل http://arus.ir/عروس/ماه-عسل/item/737-جاذبه-های-گردشگری-بارسلون-برای-ماه-عسل.html http://arus.ir/عروس/ماه-عسل/item/737-جاذبه-های-گردشگری-بارسلون-برای-ماه-عسل.html جاذبه های گردشگری بارسلون

اسپانیا از جمله کشورهای زیبای اروپایی است که سالانه گردشگران بی‌شماری را به سوی خود می کشاند.و می تواند از بهترین گزینه ها برای گذران بهترین روزهای زندگیتان در ماه عسل باشد .

]]>
arusiran@gmail.com (عروس) ماه عسل Thu, 10 May 2018 03:03:07 +0430
ماه عسل در دبی http://arus.ir/عروس/ماه-عسل/item/730-ماه-عسل-در-دبی.html http://arus.ir/عروس/ماه-عسل/item/730-ماه-عسل-در-دبی.html ماه عسل در دبی

این روزها با وضعیت نامشخص ارز و نوساناتی که دارد و از همه مهمتر حذف ارز مسافرتی خیلی ها به جای سفر به خارج، شهرهای داخلی را ترجیح می دهند اما هنوز هم هستند کسانی که یا مجبورند به سفرهای خارجی بروند یا آن عده ای که اصولا ارز گران هم نمی تواند آسیب چندانی به برنامه های اوقات فراغت شان بزند!

]]>
arusiran@gmail.com (عروس) ماه عسل Thu, 10 May 2018 03:03:07 +0430
آشنایی با روستای دشه - کرمانشاه http://arus.ir/عروس/ماه-عسل/item/727-آشنایی-با-روستای-دشه-کرمانشاه.html http://arus.ir/عروس/ماه-عسل/item/727-آشنایی-با-روستای-دشه-کرمانشاه.html آشنایی با روستای دشه - کرمانشاه

جنگل تپه‌ول مشرف بر این روستا است و از قله بروژ چشم‌انداز سرسبزی بر این روستا نمایان است.آب آشامیدنی این روستا از چشمه سرتاویران تامین می‌شود. تعدادی از اهالی دامدار و عده کمی هم  باغدارمی‌باشند

]]>
arusiran@gmail.com (عروس) ماه عسل Thu, 10 May 2018 03:03:07 +0430
ماه عسلی برای ثروتمندان! http://arus.ir/عروس/ماه-عسل/item/464-ماه-عسلی-برای-میلیونر-ها.html http://arus.ir/عروس/ماه-عسل/item/464-ماه-عسلی-برای-میلیونر-ها.html ماه عسل

آیا به دنبال یک هتل رویایی برای ماه عسل خود هستید؟ آیا شما شدیدا مایه دار هستید؟

]]>
arusiran@gmail.com (عروس) ماه عسل Thu, 10 May 2018 03:03:08 +0430
هفت حوض مشهد http://arus.ir/عروس/ماه-عسل/item/463-هفت-حوض-مشهد.html http://arus.ir/عروس/ماه-عسل/item/463-هفت-حوض-مشهد.html هفت حوض مشهد

  برای رسیدن به زیباترین پدیده و جاذبه طبیعی شهر مشهد، باید به دل کوههای خلج در اطراف مشهد سفر کنید.

]]>
arusiran@gmail.com (عروس) ماه عسل Thu, 10 May 2018 03:03:03 +0430