عروس | لباس عروس | آرایش عروس | عروسی
http://www.retail.ua
http://www.mymebel.kiev.ua
www.mymebel.kiev.ua
دسته بندی عروس ماه عسل برنامه ریزی برای مهمترین سفر عمرتان : ماه عسل
پنج شنبه, 20 ارديبهشت 1397 03:03

برنامه ریزی برای مهمترین سفر عمرتان : ماه عسل

نوشته شده توسط 
ماه عسل ماه عسل

تاریخچه ی ماه عسل :

یک نظریه بر این است که ماه عسل از فرهنگ بابل باستان نشات گرفته است. در گذشته در سرزمین بابل رسم بود، که تازه عروس و تازه داماد تا 1 ماه بعد از عروسی‌شان نوعی نوشیدنی تهیه شده از عسل را به میمنت شادی پیوندشان می‌نوشیدند. جالب است بدانید،

(در سال 1552 میلادی واژه ماه‌عسل نخستین بار در کتاب ریچارد هولوتRichard Huloet معنی شد. دراین کتاب آمده است؛ ماه عسل واژه‌ای کنایه‌آمیز از عشق جاری و بی‌پایان همسران است و به تکامل قرص ماه در یک ماه سال تشبیه شده است. )

از طرفی می‌گویند در قرن 19 تازه عروس و داماد‌های بریتانیایی بعد از مراسم ازدواج‌شان عازم سفری به نام « تور عروسی» می‌شدند. این سفر گاها به همراه خانواده‌ یا دوستان عروس و داماد بود و طی آن عروس و داماد به دیدار فامیل و آشنایانی که نتوانسته‌ بودند در جشن عروسی آنها شرکت کنند می‌رفتند. این رسم خیلی زود به سایر کشور هم سرایت کرد و در اقضی نقاط دنیا جا افتاد.

قبل عروسی   برای ماه‌عسل برنامه‌ریزی کنید

معمولا رسم بر این است که  چند روز بعد از عروسی عروس و داماد عازم ماه عسل شوند. دراینصورت بدین شیوه عمل کنید :
شش ماه قبل : بودجه سفرتان را تعیین کنید و در مورد برنامه‌هایی که می‌توانید در ماه عسل‌تان داشته باشید تحقیق کنید.مقصد سفر خود را تعیین کنید و برای پاسپورت‌تان و ویزای مقصدتان برنامه‌ریزی کنید.

سه ماه قبل : بلیط و هتل را رزرو کنید.اطلاعات مقصد و آنچه باید در مورد جاذبه‌های توریستی بدانید را جمع‌آوری کنید و اگر انگلیسی‌تان خوب نیست کتابچه جملات کلیدی آن کشور را تهیه کرده و عبارت مهم را بیاموزید.
یک ماه قبل:   چمدان، دوربین و هر آنچه برای‌ سفرتان احتیاج دارید را بخرید.به پزشک‌تان سری بزنید وچکاپ بدهید؛ فهرست اسباب سفرتان را هم یادداشت کنید.
یک هفته قبل:چمدان‌تان راببندید، بلیط، پاسپورت و ویزا‌ی‌تان را چک کنید که خطایی نداشته باشند.

 

تعیین بودجه ی سفر:

* ماه عسل برای عده‌ای در حد بیرون زدن از شهر و اقامتی ماجراجویانه در کیسه خواب یا چادر،

* برای عده‌ای یک سفر پر از خوش‌گذرانی و خوراکی‌های خوشمزه در هتلی شیک

*و برای عده‌ای مهم‌ترین سفر زندگی است تاحدی که بعضی‌ها حاضراند جشن عروسی نداشته باشند اما یک سفر رویایی و لوکس دو نفره بروند.
با توجه به فهرست زیر انتخاب کنید :


تا  مبلغ1 میلیون تومان:می‌توانید در شهرهای ایران ماه‌عسلی خاطره‌انگیز داشته‌ باشید
تا مبلغ 5 میلیون تومان: کشورهای همسایه از قبیل امارات، ترکیه، آذربایجان، ارمنستان، ترکمنستان، تاجیکستان،ازبکستان و هند می‌توانند با توجه به بودجه شما گزینه های خوبی باشند.
تا مبلغ 10 میلیون تومان:چین، مالزی، تایلند، اندونزی، فیلیپین، ویتنام، بلغارستان برای یک ماه عسل متوسط مناسب‌اند.
تا مبلغ 20 میلیون تومان: اگر دوست دارید در اولین سفر مشترک‌تان یک کشور پر از اماکن دیدنی و کمی گران را زیر پا بگذارید می‌توانید روسیه، مصرو کشورهای شرق اروپا را انتخاب کنید.
تا مبلغ 50 میلیون تومان:کشورهای غرب اروپا، امریکا، کانادا، ژاپن، کره جنوبی، استرالیا،امریکای جنوبی،افریقای جنوبی برای یک ماه عسل متفاوت مناسب‌اند.

ما به شما پیشنهاد میکنیم :
از همین الآن که نامزد هستید

1-   فکرهای‌تان را روی هم بریزید که ماه عسل رویایی خود را همیشه چطور در نظر گرفته بوده‌اید. می‌توانید تمام آن کارها یا تجاربی که همیشه در ذهن پرورانده بودید را روی کاغذ بنویسید،

2-   قیمت آنها را از آژانس‌ها، اینترنت و آشنایان بپرسید و در نهایت با بودجه‌تان مقایسه کنید. اگر بودجه‌تان از جمع هزینه‌ها کمتر است مجبورید یا برخی گزینه‌ها را حذف کنید یا انواع ارزان‌تر آنها را به جای ایده‌های خود در نظر بگیرید.

و ازین سفر رویایی و تکرار نشدنی لذت ببرید.

 

خواندن 971 دفعه
Body
Background Color
Text Color
Background Image