عروس | لباس عروس | آرایش عروس | عروسی
http://www.retail.ua
http://www.mymebel.kiev.ua
www.mymebel.kiev.ua
یکشنبه, 14 دی 1393 12:09

خورد و خوراک روز پیش از عروسی

نوشته شده توسط 

روز قبل از عروسی معمولا یکی از پر استرس ترین لحظات زندگی عروس خانوم هاست . روزی که معمولا با این انگاره سپری میکنند که تمام خاطرات خانه ی پدری را باید بگذارند و به مکان جدیدی نقل مکان کنند . درین روز معمولا آنقددر حجم استرس و کار بالاست که بسیاری از عروس خانوم ها کلا غذاخوردن را فراموش میکنند و برخی هم غذاهایی میخورند که مناسب این لحظات نیست . پس با ما همراه باشید.

مواد غذایی نفاخ :

یادتان باشد در شب عروسی از خوردن مواد غذایی که باعث نفخ و افزایش گاز معده میشود پرهیز کنید . خوردن حبوبات تازه ، کلم بروکلی و انواع کلم ، تخم مرغ قطعا شما را در لباس عروسیتان معذب خواهد کرد.

آدامس:
معمولا افراد آدامس می‌جوند تا دهانشان خوشبو شود. اینکه در شما طول این روز نفس خوشبویی داشته باشید درست است اما آدامس جویدن راه حل مناسبی نیست با جویدن آدامس، باد زیادی وارد معده‌تان می‌شود و همین مسئله هم باعث نفخ معده و گاز می‌شود.

کافئین:
باید یادتان باشد این است که کافئین روی بدن بشدت تأثیر می‌گذارد ولی اثر این ماده روی همه ی افراد یکسان نیست. دقیق تر بگوییم کافئین برخی افراد را عصبی می‌کند ، برخی افراد را بی حوصله و برخی افراد را شاداب.  اگر شما جزو دسته ی اول و دوم هستید یعنی با نوشیدن کافئین بی تاب و بی حوصله میشوید و البته دوست هم ندارید روز عروسی‌تان بی‌تاب و عصبی باشید یادتان باشد روز پیش از عروسی قهوه و یا نوشیدنی‌های کافئین دار ننوشید. اگر یکی از آن افرادی هستید که به مصرف قهوه و یا چای عادت دارید سعی کنید از چند هفته قبل از جشن عروسی‌تان مصرف آن را کم کنید و شب مراسمتان از مصرف آن بپرهیزید. اگر بخواهید به یک باره مصرف قهوه را قطع کنید بدون شک دچار سردرد و خستگی خواهید شد. بهترین نوشیدنی در روزهای قبل از عروسی آب است. نوشیدن آب باعث می‌شود که بدنتان به میزان کافی آب داشته باشد به خاطر اینکه حتی دهیدراته شدن بدن(یعنی کمبود آب بدن)هم باعث می‌شود که کم انرژی باشید و احساس خستگی بکنید.
 
مواد غذایی چرب:
هضم مواد غذایی چرب مانند لبنیات پرچرب، گوشت گاو یا گوسفند ، مواد غذایی سرخ کردنی و پنیر چرب به کندی انجام می‌شود و برای همین هم احساس سنگینی خواهید کرد. پس لازم است به هیچ‌وجه دوروبر مواد غذایی چرب نروید. توصیه می‌کنیم مواد غذایی کم چرب اما سرشار از پروتئین مانند توفو یا ماهی میل کنید.
 
 
روز ازدواج چه بخوریم ؟

روز عروسی روز شلوغی است ، آقای داماد باید ماشین گل بزند، عروس خانم سخت در آرایشگاه مشغول است. بعدش هم که جلوی دوربین و پروسه عکاسی ، دیگر با این همه کار کی وقت می‌کنید چیزی میل کنید. اصلاً بعضی‌ها آن قدر هیجان دارند که به کل اشتهایشان را از دست می‌دهند. ما هم به شما حق می‌دهیم اما بدنتان نیاز به انرژی دارد. بهترین کاری که می‌توانید بکنید این است: برای اینکه هم وقتتان تلف نشود و هم با انرژی و قبراق باشید از مواد غذایی انرژی‌زا استفاده کنید. به عنوان مثال برای صبحانه غلات کامل و میوه میل کنید. نان سبوس‌دار با پنیر کم چرب و گردو و همچنین یک عدد موز برای صبحانه خوب است. برای ناهار یک بشقاب سالاد سبزیجات با یک غذای پروتئینی مانند ماهی میل کنید. قبل از شام با تمام کارهایی که انجام داده‌اید به یک میان‌وعده نیاز دارید. یک تکه نان با کره‌ی بادام ‌زمینی فوق‌العاده است.

خواندن 905 دفعه
Body
Background Color
Text Color
Background Image