عروس | لباس عروس | آرایش عروس | عروسی
http://www.retail.ua
http://www.mymebel.kiev.ua
www.mymebel.kiev.ua
شنبه, 20 دی 1393 11:53

شب یلدایی عروس

نوشته شده توسط 

شب یلدا از جمله سنن و روسم ایرانیان باستان است که امروز رونق بیشتر و بهتری گرفتهاست . آوردن شب چره ی عروس برای عروس خانوم در شب یلدا ویژگی و رنگ خاصی این روزها گرفته است . لیست وسایل شبچره عروس برای شب یلدا با توضیحات معنایی بشرح زیر است:

1-      آجيل : بردن آجیل به معنای وجود شرایط و وقایع مختلف زندگی است که هر کدام به نوعی علم بلند میکنند . وجود باسلق بیانگر این است که شیرینی ها بزرگ و دلنشین اند و رسم دورهم آجیل خوری از آنجا می آید که در لحظات شادی و غم تمامی اعضای خانواده باهم هستند.

2-       هندوانه : سرخی هندوانه  و رسیده بودن هندوانه بیانگر بهاری بودن و گرم بودن زمستان است. همانطور که میدانید هندوانه میوه ای تابستانی و گرم است که بسختی در زمستان یافت میشود.

3-       انار : بعنوان مظهر فصل پاییز و تمام شدن پاییز یاد میشود . شروع فصل جدیدی از زندگی که تمامی لذت های پاییز را بهمراه دارد.

4-      . از ديگر تنقلات مي‌توان به شيريني، ميوه‌هاي خشك شده تابستاني مانند انجير، قيسي، برگه‌هاي گوناگون و... اشاره كردکه نماد چهار فصل بودن همراهی و هماهنگی است . در گذشته از میوه های خشک شده ی خانگی در این رابطه بهره میجستند و شیرینی ها و یا نان های خشک خانگی را چاشنی میوه ها میکردند.

5-      كله قند تزئين شده را نيز نبايد به عنوان نماد شيرين‌كامي براي خوانچه فراموش كرد.

6-      طلا که نشاندهنده ی یادبودی و البته افزون ارزشی برای عروس است . معمولا درین شب یک قطعه طلای آویز دار مثل گردنبند یا دستبند هدیه داده میشود.

7-      برخی از خانواده ها درین شب با خودشان برای عروس خانوم پارچه و یا لباسی گرم هم هدیه میبرند که درواقع هدیه ی تن پوش گرم و زمستانی به عروس است.

شب یلدای خوبی را برایتان آرزو میکنم.

خواندن 2888 دفعه
Body
Background Color
Text Color
Background Image